/Trzy punkty jadą do Zabrza
Górnik Zabrze

Trzy punkty jadą do Zabrza

Górnik Łęczna przegrał u siebie z Górnikiem Zabrze 0:1 w sobotnim meczu T-Mobile Ekstraklasy. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 77. minucie Rafał Kosznik.

Goście dużo lepiej rozpoczęli dzisiejszy mecz. Już w 28 minucie pierwsza bramkę mógł zdobyć Iwan, ale piłka po jego strzale nieznacznie minęła bramkę. Gospodarze próbowali przejąć inicjatywę, ale Tomasz Nowak pudłował w decydujących momentach akcji.

Początek drugiej części spotkania również należał do gości z Zabrza. Chwilę po przerwie w sytuacji sam na sam z Prusakiem znalazł się Madej, ale posłał piłkę obok bramki. Kilka minut później dokładnego podania Kosznika nie wykorzystał Gergel i nadal utrzymywał się remis. Górnik Zabrze zdobył gola w 77 minucie wykorzystując błąd gospodarzy – Robert Jeż podawał do Kosznika, a ten skierował piłkę do bramki. Górnik Łęczna nie był w stanie odrobić straty, trzy punkty powędrowały do Zabrza.

Górnik Łęczna – Górnik Zabrze 0:1 (0:0)

Bramka: Rafał Kosznik (77)

Górnik Łęczna: Sergiusz Prusak – Łukasz Mierzejewski, Maciej Szmatiuk, Tomislav Bozić, Patrik Mraz – Grzegorz Bonin, Filipp Rudik (84. Radosław Pruchnik), Tomasz Nowak, Josue Prieto Josu (79. Shpetim Hasani), Miroslav Bożok (37. Wołodymyr Tanczyk) – Evaldas Razulis.

Górnik Zabrze: Pavels Steinbors – Adam Danch, Ołeksandr Szeweluchin, Mariusz Magiera – Roman Gergel, Radosław Sobolewski, Erik Grendel, Rafał Kosznik, Łukasz Madej (90. Szymon Skrzypczak), Bartosz Iwan (71. Robert Jeż) – Wojciech Łuczak.

Co lubię? Liverpool, ranne wstawanie (czasami), podróże po Europie, hokej; czego nie lubię? Manchesteru United, marchewki, rozpakowywania walizki.