/Wielkie Derby Śląska dla Górnika

Wielkie Derby Śląska dla Górnika

W 102. derbach Śląska lepsi okazali się zabrzanie. Górnik pokonał przy Cichej tamtejszy Ruch 2:1 i wskoczył na fotel lidera ekstraklasy. Do zwycięstwa poprawił ich Wojciech Łuczak i Łukasz Madej.

Pierwsza połowa meczu zapowiadała, że czeka nas w Chorzowie naprawdę ciekawe spotkanie, bowiem obie drużyny stwarzały sobie dużo sytuacji podbramkowych. W 11. minucie z rzutyu wolnego swietnie przymierzył Marek Zieńczuk, ale jeszcze lepsza obroną popisał się Pavels Steinbors. Kilka minut później bramkarz Niebieskich był juz bezradny. Filip Starzyński dograł do Grzegorza Kuświka, Steinbors zdołał obronić uderzenie, ale poprawka napastnika Ruchu wylądowała już w bramce. Gospodarze z prowadzenie cieszyli się zaledwie dwanaście minut. Szansę na doprowadzenie remisu zmarnował Radosław Sobolewski, a chwilę później Łukasz Madej dośrodkował z lewej strony, Wojciech Łuczak uciekł obrońcom i będąc tyłem do bramki tracił piłkę głową, a ta wpadła do siatki. Górnika remis nie satysfakcjonował i z wielkim animuszem przystąpił do ataku. W obronie Ruchu dwoił się troił Marcin Kus, który najpierw zatrzymał Łukasza Madeja, a potem Mateusza Zacharę.

Po przerwie gra toczyła się głównie w środku pola, a sytuacji podbramkowych zabrakło. Dobrze spisywali się obrońcy, zatrzymując większość ataków. Wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się podziałem punktów. W 87. minucie były gracz chorzowskiego Ruchu, Łukasz Madej pokonał Krzysztofa Kamińskiego. Seweryn Gancarczyk zagrał piłkę w pole karne, golkipera Niebieskich uprzedził Madej i wślizgiem wpakował piłkę do siatki.

Ruch Chorzów – Górnik Zabrze 1:2 (1:1)

Bramki: 17. Kuświk – 29. Łuczak, 87. Madej

Żółte kartki: Kuś – Sobolewski

Ruch: Krzysztof Kamiński Martin Konczkowski Marcin Malinowski Marcin Kuś Daniel Dziwniel Jakub Kowalski Bartłomiej Babiarz Łukasz Surma Marek Zieńczuk Filip Starzyński (77′ Wołodymyr Tanczyk) Grzegorz Kuświk (86′ Eduards Visnakovs)

Górnik: Pavels Steinbors Dominik Sadzawicki Ołeksandr Szeweluchin Seweryn Gancarczyk Roman Gergel Adam Danch Radosław Sobolewski Rafał Kosznik Wojciech Łuczak (85′ Robert Jeż) Łukasz Madej (90+1′ Dzikamai Gwaze) Mateusz Zachara (63′ Dawid Plizga)

Na co dzień kibic poznańskiego Lecha i bydgoskiego Zawiszy. Wszystko wykonuje solidnie od A do Z. Miłośniczka krajów bałkańskich.