/Wisła bezradna w meczu z Kolejorzem

Wisła bezradna w meczu z Kolejorzem

Lech Poznań wygrał z Wisłą Kraków 2:1 po bramkach Kędziora i Sadajewa. Dzięki trzem punktom awansował na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Co ciekawe, lechici pod wodzą Macieja Skorży na wyjeździe jeszcze nie wygrali. Mecz z Wisłą był pierwszym, kiedy szkoleniowiec Kolejorza wrócił do Poznania zwycięski.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 9. minucie wyszli na prowadzenie. Sadlok dośrodkował, Henriquez przepuścił piłkę, do której trafił Sarki. Piłkarz Wisły zagrał do Burligi, a ten z bliskiej odległości trafił do siatki. Kolejorz mógł bardzo szybko wyrównać, ale Formella fatalnie zmarnował podanie Henriqueza, uderzając nieczysto piłkę i posyłając ją w trybuny. Jeszcze w 38. minucie lechici mogli doprowadzić do wyrównania, ale Pawłowski uderzył prosto w Buchalika.

Druga połowa ponownie była lepsza w wykonaniu piłkarzy Białej Gwiazdy. Z lewej strony dośrodkowywał Stilić, ale Guerrier uderzył ponad bramką Buricia. Poznaniacy zdołali wyrównanć w 54. minucie Pawłowski przedarł się lewą stroną, dograł do Linettego, a ten do Kędziory. Prawy obrońca Lecha uderzył z pierwszej piłki, pakując piłkę do siatki. Od 60. minuty przyjezdni grali w przewadze, po tym, jak z boiska wyleciał Guerrier. Szansę na gola miał Stilić, ale będąc sam na sam z Buriciem trafił prosto w niego, a chwilę później sam nam sam z Buchalikiem znalazł się Jevtić, ale i gracz Lecha nie wykorzystał swojej okazji.

W 84. minucie lechici zadali cios, który dał im zwycięstwo. Jevtić podał do Hamalainena, a Fin odegrał do Sadajewa. Napastnik Kolejorza uderzył z pierwszej piłki i trafił do siatki. Lech prowadzenia nie oddał do końca, dzięki czemu zgarnął trzy punkty i awansował na trzecią pozycję w tabeli.

Wisła Kraków – Lech Poznań 1:2 (0:1)

Bramki: 1:0 Burliga (9), 1:1 Kędziora (54), 1:2 Sadajew (84)

Żółte kartki: Dudka, Guzmics, Sarki – Linetty, Trałka, Sadajew

Czerwona kartka: Guerrier (60-za faul)

Wisła: Michał Buchalik – Łukasz Burliga, Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Maciej Sadlok – Dariusz Dudka – Emmanuel Sarki (73. Mariusz Stępiński), Rafał Boguski, Semir Stilić, Wilde Donald Guerrier – Paweł Brożek

Lech: Jasmin Burić – Tomasz Kędziora (70. Hubert Wołąkiewicz), Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Luis Henriquez – Łukasz Trałka, Karol Linetty – Dariusz Formella (70. Zaur Sadajew), Darko Jevtić, Szymon Pawłowski (89. Barry Douglas) – Kasper Hamalainen

Kibol Kolejorza. Nie boi się tak o sobie mówić - z wykształcenia jest filologiem polskim, więc wie, co słowo "kibol" oznacza w gwarze wielkopolskiej. Na międzynarodowej arenie od ponad 10 lat dopinguje Borussię Dortmund oraz Chelsea Londyn. W wolnych chwilach biega i jeździ na rowerze.