/Wisła rozbiła Legię!

Wisła rozbiła Legię!

Po doskonałym spotkaniu Wisła efektownie 4:0 pokonała przed własną publicznością broniącą mistrzowskiego tytułu Legię Warszawa. Dzięki tej wygranej Biała Gwiazda awansowała na siódme miejsce w tabeli.

Spotkanie świetnie ułożyło się dla Wisły, która już w piątej minucie objęła prowadzenie. Po płaskim zagraniu Błaszczykowskiego z prawej strony boiska, piłka trafiła do Drzazgi. Uderzenie napastnika gospodarzy obronił Cierzniak, ale przy dobitce Peszki był już bezradny.

W kolejnych minutach Wisła kontrolowała wydarzenia na boisku, ale Legia również miała swoje sytuacje. W 21. minucie do sytuacji strzeleckiej doszedł Iuri Medeiros, ale uderzył tuż obok słupka. Pięć minut później Lis świetnie obronił groźny strzał Carlitosa.

W 39. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Wisły za zagranie piłki ręką przez Luisa Rochę. Jedenastkę pewnym uderzeniem wykorzystał Błaszczykowski. Tym samym wiślacy mogli schodzić na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie inicjatywa należała do gości z Warszawy, ale niewiele z tego wynikało. W 73. minucie Wisła zadała kolejny cios. Świetnym uderzeniem z rzutu wolnego Cierzniaka pokonał Pietrzak. Gospodarze nie zamierzali jednak na tym poprzestawać.

W 82. minucie Wisła ustaliła wynik meczu na 4:0. Po świetnym zagraniu Sadloka w pole karne, mocnym strzałem z powietrza bramkarzowi Legii szans nie dał Kolar.

Wisła Kraków – Legia Warszawa 4:0 (2:0)