/Wisła rozpoczyna od wygranej

Wisła rozpoczyna od wygranej

W pierwszej kolejce Lotto Ekstraklasy Wisła Kraków pokonała przed własną publicznością Pogoń Szczecin 2:1.

Wisła bardzo dobrze rozpoczęła swój pierwszy mecz w sezonie. Od 3 minuty prowadziła 1-0. Patryk Małecki wykonując przeszło 60 metrowy rajd lewą stroną dośrodkował piłkę do Ondraska, a ten podał ją Pawłowi Brożkowi, który otworzył sezon strzelecki dla Białej Gwiazdy. Kilka minut później Pogoń starała się odpowiedzieć. Murawski swoim podaniem uruchomił Łukasza Zwolińskiego, ale napastnik Pogoni nie poradził sobie w pojedynku z Miśkiewiczem. W 17 minucie swoją drugą szansę miała Wisła – tym razem Brożek nie zdołał pokonać Słowika. Szczeciński zespół rozkręcał się z minuty na minutę i bramkę wyrównującą zdobył w 32 minucie. Miśkiewicz próbował wybić piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Murawskiego, ale minął się z nią i mógł tylko oglądać jak gola dla swojej drużyny zdobywa Jarosław Fojut. W pierwszej połowie swojej szansy po raz drugi nie wykorzystał Zwoliński, co sprawiło, że oba zespoły schodziły na przerwę mając na swoim koncie po jednej bramce.

W drugiej części spotkania działo się o wiele mniej niż w pierwszej. W bramce Wisły dobrze spisywał się Miśkiewicz, który mógł zrehabilitować się za błąd popełniony w 32 minucie. Szczecinianie starali się wypracować sobie przewagę, ale to Wisła zdobyła zwycięskiego gola. Dokonał tego Rafał Pietrzak, dla obrońcy Białej Gwiazdy była to pierwsza bramka w LOTTO Ekstraklasie.

Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 2:1
1:0 – Brożek 3′
1:1 – Fojut 32′
2:1 – Pietrzak 80′

Wisła: Michał Miśkiewicz – Tomasz Cywka, Alan Uryga, Maciej Sadlok – Jakub Bartosz, Petar Brlek, Krzysztof Drzazga (46′ Rafał Boguski), Patryk Małecki (76′ Mateusz Zachara), Adam Mójta (69′ Rafał Pietrzak) – Paweł Brożek, Zdenek Ondrasek

Pogoń: Jakub Słowik – Adam Frączczak, Jakub Czerwiński, Jarosław Fojut, Mateusz Lewandowski (65′ Spas Delew) – Adam Gyurcso, Kamil Drygas, Mateusz Matras (88′ Seiya Kitano), Rafał Murawski, Ricardo Nunes – Łukasz Zwoliński (83′ Dawid Kort)

Co lubię? Liverpool, ranne wstawanie (czasami), podróże po Europie, hokej; czego nie lubię? Manchesteru United, marchewki, rozpakowywania walizki.