/Wygrana Wisły w meczu przyjaźni

Wygrana Wisły w meczu przyjaźni

W 5. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków wygrała u siebie z Lechią Gdańsk 3:1.

Wisła mogła szybko objąć prowadzenie, jednak Paweł Brożek pogubił się w polu karnym i zmarnował idealną okazję. W 10. minucie Jankowski wypatrzył z lewej strony Stilićia, który zagrał wzdłuż pola karnego, jednak jego podanie wybił Janicki.

Wisła nadal atakowała bramkę gości, jednak zarówno uderzenia Brożka, jak i Stilića były niecelne.

W 25. minucie sędzia Paweł Gil podyktował rzut karny za faul Dudki na Macieju Makuszewskim. Jedenastkę na bramkę zamienił pewnym strzałem po ziemi Stojan Vranješ.

W 31. minucie niesamowitym refleksem popisał się Trela, który palcami wybił piłkę z bramki po uderzeniu Garguły.

W drugą połowę lepiej mogła wejść Wisła – Burliga próbował uderzenia po bliższym rogu, ale nie trafił w bramkę. W 51. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Sadlok popisał się indywidualną akcją i pokonał Trelę.

W 56. minucie gry Wisła objęła prowadzenie. Jankowski odegrał do Brożka, ten podał do Stilićia, który w sytuacji sam na sam pokonał golkipera gości.

Odpowiedzieć chciał Makuszewski, jednak  futbolówka nieznacznie minęła prawy słupek bramki.

Ta część spotkania należała go gości. Uderzenie Aleksicia zablokował Głowacki,  a następnie jego mocny strzał minął bramkę. W 89. minucie Lechia mogła wyrównać, lecz strzał zawodnika gości w ostatniej chwili zablokował Burliga.

W doliczonym czasie gry Štilić przymierzył  rzutu wolnego i  ustalił wynik spotkania.

Wisła Kraków 3-1 Lechia Gdańsk
Maciej Sadlok 51, Semir Štilić 56, 90 – Stojan Vranješ 26 (k)

Wisła: 22. Michał Buchalik – 21. Łukasz Burliga, 6. Arkadiusz Głowacki, 5. Dariusz Dudka, 4. Maciej Sadlok – 10. Łukasz Garguła (73, 29. Tomasz Zając), 34. Alan Uryga, 7. Maciej Jankowski, 18. Semir Štilić, 9. Rafał Boguski (79, 11. Emmanuel Sarki) – 23. Paweł Brożek.

Lechia: 12. Dariusz Trela – 32. Mateusz Możdżeń (80, 18. Adam Buksa), 2. Rafał Janicki, 6. Tiago Valente, 33. Nikola Leković – 11. Maciej Makuszewski (75, 7. Danijel Aleksić), 8. Daniel Łukasik, 16. Ariel Borysiuk (66, 17. Marcin Pietrowski), 21. Stojan Vranješ, 9. Piotr Grzelczak – 19. Bartłomiej Pawłowski.

żółte kartki: Głowacki – Borysiuk, Tiago Valente.