/Debiut Krychowiaka, porażka obie ekip z Manchesteru, skuteczny Ronaldo
Krychowiak debiut Sevilla

Debiut Krychowiaka, porażka obie ekip z Manchesteru, skuteczny Ronaldo

Ruszyły rozgrywki fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. Pierwszego dnia rywalizacji w pierwszej kolejce na placu boju pojawiło się 16 drużyn. Najciekawsze spotkanie zostało rozegrane w Manchesterze, gdzie miejscowe City rywalizowało z Juventusem Turyn. Pierwszego dnia sędziowie pokazali jedną czerwoną kartkę oraz podyktowali pięć rzutów karnych.

Pierwszego dnia rywalizacji na placu boju zobaczyliśmy tylko jednego reprezentanta Polski. Grzegorz Krychowiak w barwach Sevilli rozegrał pełne 90 minut, a jego koledzy strzelili Borussi Moenchengladbach aż trzy bramki. Wszystkie trafienia miały miejsce w drugiej połowie, a strzelenie dla zwycięzcy piłkarskiej Ligi Europejskiej z poprzedniego sezonu rozpoczął Kevin Gameiro. Reprezentant Francji skuteczne wykorzystał rzut karny i szybko zrobiło się 1:0 dla Andaluzyjczyków. Sevilla w tym meczu dwa trafienia wywalczyła z jedenastu metrów. Drugiego gola uzyskał Ever Banega, a chwilę wcześniej Gameiro nie wykorzystał jedenastki.

Pierwszego dnia Sevilla odniosła jedno z największych zwycięstw. Większą liczbą strzelonych bramek mógł pochwalić się Real Madryt. Królewscy na własnym stadionie podejmowali Shakhtar Donieck. Po raz kolejny formą błysną Cristiano Ronaldo, który tym razem wywalczył trzy trafienia. Dwa z nich miały miejsce po skutecznie wykonanych rzutach karnych, a jedno po dośrodkowaniu Marcelo. Wynik spotkania otworzył Karim Benzema w 30 minucie gry.

Najciekawsze starcie pierwszego dnia rywalizacji w Lidze Mistrzów zostało rozegrane w Manchesterze. Miejscowe City w europejskich pucharach podejmowało finalistę poprzednich rozgrywek Juventus Turyn. Oba zespoły podczas spotkania miały do zrealizowania różne cele. Manchester City zamierzał podtrzymać skuteczną grę w ataku i obronie z ligowych boisk, a Stara Dama chciała wywalczyć pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie. Wynik spotkania został ustalony dopiero w drugiej połowie. W pierwszych 45 minutach obydwu drużynom brakowało skuteczności, choć więcej z gry mieli gospodarze. Juventus brak straconej bramki zawdzięcza głównie dobrej postawie Buffona, a w drugiej odsłonie sam strzelał gole. Najpierw samobójcze trafienie zaliczył Cheillini, by po tym zdarzeniu swoje umiejętności mogli pokazać Mandżukić oraz Morata. Ostatecznie Juventus wygrał 2:1, czym sprawił niespodziankę.

Podobny scenariusz miała druga drużyna z Manchesteru. Piłkarze United prowadzili do bramce Depaya, ale tuż przed końcem pierwszej połowy do remisu doprowadził Moreno. PSV w pierwszym kwadransie drugiej połowy strzeliło zwycięską bramkę. Swoje spotkania w pierwszej kolejce wygrały także zespoły Benfici, Atletico Madryt, PSG czy VFL Wolfsburg. W ośmiu pierwszych meczach nowego sezonu fazy grupowej Ligi Mistrzów zwycięstwa odniosło osiem zespołów, które strzeliły 20 bramek.

Wyniki wszystkich meczów:

Paris Saint-Germain – Malmoe FF 2:0 (1:0)
1:0 – Angel Di Maria 4′
2:0 – Edinson Cavani 61’1

Real Madryt – Szachtar Donieck 4:0 (1:0)
1:0 – Karim Benzema 30′
2:0 – Cristiano Ronaldo (k.) 55′
3:0 – Cristiano Ronaldo (k.) 63′
4:0 – Cristiano Ronaldo 81′

PSV Eindhoven – Manchester United 2:1 (1:1)

2:0 – Mitroglou 62′

Manchester City – Juventus Turyn 1:2 (0:0)
1:0 – Giorgio Chiellini (sam.) 57′
1:1 – Mario Mandzukić 70′
1:2 – Alvaro Morata 81′

Sevilla FC – Borussia M’gladbach 3:0 (0:0)
1:0 – Kevin Gameiro (k.) 47′
2:0 – Ever Banega (k.) 66′
3:0 – Jewhen Konoplianka 84′

Piłka niemiecka nie ma przede mną żadnych tajemnic. Co roku śledzę rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej. Moimi ulubionymi klubami są min. Jagiellonia Białystok, Widzew Łódź, czy FC Barcelona.