/Zawisza przypomniał sobie sukces z zeszłego roku!

Zawisza przypomniał sobie sukces z zeszłego roku!

Spadkowicz z Ekstraklasy przypomniał sobie swoje dawne sukcesy i pewnie pokonał w Pucharze Polski Chrobrego Głogów. Bydgoski Zawisza wygrał to spotkanie 4:1.

Choć zespół Mariusza Rumaka był w tym spotkaniu faworytem, to przebieg gry na to nie wskazywał. W 10. minucie groźnie zrobiło się pod bramką Damiana Węglarza. Goście zawiązali groźną akcję z rzutu rożnego, ale Damian Byrtek strzelił głową niecelnie, ponad bramką swoich rywali. Wiodącą postacią w ekipie gospodarzy był tego dnia Kamil Drygas. Kapitan WKS-u nie tylko skutecznie grał w defensywie, ale także był groźny w akcjach ofensywnych. W 26. minucie po jego strzale piłka odbiła się od bramkarza, do niej dopadł Szymon Lewicki i otworzył wynik meczu!

Szymon Lewicki także miał duży udział w dzisiejszym zwycięstwie nad drużyną z Dolnego Śląska. Napastnik „Zetki” wpisał się drugi raz na listę strzelców 11 minut po swoim pierwszym trafieniu. Wówczas otrzymując podanie prostopadłe z głębi pola wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzałem w długi róg podwyższył prowadzenie. Do przerwy Zawisza spokojnie kontrolował to, co działo się na boisku. Choć zawodnicy nie błyszczęli dziś formą, to byli nad wyraz skuteczni i to pozwoliło na osiągnięcie bardzo dobrego rezultatu do przerwy.

Po przerwie determinacja Chrobrego znacznie spadła w 58. minucie, kiedy pozyskany z Cracovii Krzysztof Nykiel położył zespół z Głogowa na łopatki. Blazo Igumanović świetnie dośrodkował w pole karne, a były zawodnik „Pasów” znakomicie wykorzystał dobrą piłkę i świetną główką sprawił, że awans był już tylko kwestią czasu.

Gości było dzisiaj tylko stać na jedną bramkę. Były piłkarz Śląska Wrocław, Bartosz Machaj w 71. minucie umieścił piłkę pod poprzeczką bramki Węglarza. Gospodarze natomiast pozbawili jakichkolwiek złudzeń zespołowi z Głogowa, gdyż kilka minut później, „jedenastkę” pewnie wyegzekwował Kamil Drygas.

Zawisza w dobrym stylu zrobił pierwszy krok do zdobycia tytułu Pucharu Polski. Pamiętajmy, że raz to zrobił, w 2014 roku i to zwycięstwo może pomóc drużynie Mariusza Rumaka w odnoszeniu kolejnych zwycięstw.

Zawisza Bydgoszcz – Chrobry Głogów 4:1 (2:0)
Lewicki 26′ 37′ Nykiel 58′ Drygas (k.) 79′ – Machaj 71′

Zawisza:
Damian Węglarz Krzysztof Nykiel Łukasz Nawotczyński Tomasz Wełnicki Blazo Igumanović Kamil Drygas Maciej Kona Jakub Smektała (88′ Giorgi Alawerdaszwili) Arkadiusz Gajewski (76′ Kamil Żylski) Sebastian Kamiński Szymon Lewicki (64′ Jakub Łukowski).

Chrobry:
Sławomir Janicki Michał Michalec Damian Byrtek Krzysztof Ziemniak Robert Pisarczuk (46′ Mateusz Hałambiec) Marcel Gąsior (69′ Patryk Malinowski) Bartosz Machaj Szymon Drewniak Wołodymyr Hudyma Łukasz Szczepaniak (46′ Damian Sędziak) Maciej Górski.

Żółte kartki: Ziemniak.

Czerwone kartki: Byrtek.