/Znakomity mecz Pawłowskiego! Lech nadal liderem

Znakomity mecz Pawłowskiego! Lech nadal liderem

W 33. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań wygrał ze Ślą­skiem Wro­cław 3:0. Lechici od pierwszych minut ruszyli do ataku. Dwie bramki w spotkaniu zdobył Szymon Pawłowski, jedno trafienie dołożył Dawid Kownacki.

W 4. minu­cie Flavio Paixao przejął piłkę  w środ­ko­wej czę­ści boiska zali­czył Linetty. Piłkę final­nie dostał Fla­vio Paixao, którai  znaj­du­jąc się w sytu­acji sam na sam z Buriciem, przegrał rywalizację z Bośniakiem.

W 12. minu­cie Lech wyszedł na prowadzenie. Na lewym skrzy­dle Pawłowski popisał się znakomitym dośrodkowaniem do Kow­nac­kiego, a młody napast­nik uprze­dził bram­ka­rza Ślą­ska.

Pięć minut później było już 2:0. Sada­jew otrzy­mał piłkę na pra­wym skrzy­dle. Cze­czeń­ski napast­nik idealnie podał do znajdującego się w polu karnym Pawłowskiego, który uderzeniem po krótkim rogu pokonał Pawełka.

W 28. minu­cie było już 3:0. Po błędzie defensywy Śląska fut­bo­lówkę przejął Pawłowski i znajdując się sam na sam z bramkarzem przelobował przeciwnika i podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

W dru­giej poło­wie ataki Ślą­ska nie były na tyle groźne,  aby Kolejorz nie mógł skonstruować składnej akcji. Pod­wyż­szyć wynik mógł For­mella, który miał dwie stu­pro­cen­towe sytu­acje.

Do końca meczu to Lech wyglą­dał lepiej. Stwa­rzał sobie dobre sytu­acje, lecz nie zdo­łał strze­lić kolej­nej bramki.

LECH POZNAŃ – ŚLĄSK WROCŁAW 3:0

Bramki: 12′ Kow­nacki, 17′, 28′ Pawłowski

LECH: Burić – Kędziora (82. Hen­ri­quez), Ara­ju­uri, Kamiń­ski, Douglas – Linetty, Trałka – Kow­nacki (66. For­mella), Hama­la­inen (74. Jevtić), Paw­łow­ski – Sadajew

ŚLĄSK: Pawe­łek – Zie­liń­ski, Cele­ban, Hołota, Para­iba – Hate­ley – Fla­vio Paixao, Machaj (46. Graj­ciar), Pich (84. Kacz­ma­rek) – Lacny (46. Angiel­ski), Marco Paixao