/Czwartek z Ligą Europejską

Czwartek z Ligą Europejską

W tle zmagań Ligi Mistrzów rozgrywana była 1/8 fazy Ligi Europejskiej.

Villarreal – Sevilla 1:3

Obrońca tytułu z Sewilli jest już jedną nogą w ćwierćfinale. Obrońca tytułu wyeliminowała mocną Borussię  M’gladbach (1:0 i 3:2). Najszybszego gola w historii rozgrywek zdobył Vitolo. Jeszcze przed przerwą celną „główką” popisał się Stephane M’Bia. Gospodarze wyrównali na początku drugiej połowy. W spotkaniu wystąpił Grzegorz Krychowiak.

Napoli – Dynamo Moskwa 3:1

Już w 2. minucie Kevin Kuranyi pokonał Mariano Andujara, W kolejnych minutach na boisku brylowali włoscy zawodnicy. Gonzalo Higuain skompletował hat-tricka: bramki zdobył głową, wykorzystał rzut karny oraz strzelił z woleja.

Fiorentina – AS Roma 1:1

Wicemistrz Włoch osiągnął korzystny dla siebie wynik we Florencji. Już w 17 minucie podopieczni Rudiego Garcii przegrywali po golu Josipa Ilicića.  Po godzinie rywalizacji i faulu na Juanie Manuelu Iturbe arbiter podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Adem Ljajić i nie zdołał zaskoczyć brazylijskiego bramkarz.

Everton – Dynamo KIjów 2:1

Honoru angielskiej piłki broni Everton. Od 14. minuty gospodarze przegrywali z Dynamem po dośrodkowaniu Andrija Jarmolenki po strzale Ołeha Husiewa. Najpierw po świetnej akcji Romelu Lukak utrafił Steven Naismith, w końcówce belgijski napastnik nie zmarnował rzutu karnego.