/Legia liderem, ale jest zależna od Lecha. Wisła zawalczy o puchary

Legia liderem, ale jest zależna od Lecha. Wisła zawalczy o puchary

W 35. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała na własnym boisku z Wisłą Kraków 1:0. Bramkę dającą zwycięstwo i awans na pierwsze miejsce w ligowej tabeli zdobył Jakub Rzeźniczak. O utrzymaniu przez Mistrzów Polski pozycji lidera rozstrzygnie starcie pomiędzy Lechem a Pogonią Szczecin.

Walcząca o najwyższe trofeum Legia pewnie rozpoczęła spotkanie i w pierwszych minutach miała przewagę. Dobrej okazji do otwarcia wyniku nie wykorzystał jednak Ondrej Duda. Pomocnik poradził sobie z Arkadiuszem Głowackim i strzelił w kierunku bramki Buchalika, ale ten pewnie interweniował. Kilka minut później na strzał zdecydował się Maciej Sadlok, ale zrobił to bardzo niecelnie a piłka poszybowała nad bramką. W ostatnich minutach pierwszej połowy niecelny strzał w kierunku bramki oddał Michał Żyro. Dwóch okazji do zmiany wyniku nie wykorzystał Semir Stilić. Najpierw jego strzał obronił Dusan Kuciak, a później zatrzymali go stołeczni obrońcy.

Po zmianie stron coraz bardziej chaotyczną grę Legionistów uspokoił Jakub Rzeźniczak. Stołeczny defensor w 60. minucie wykorzystał rzut wolny wykonywany przez Tomasza Brzyskiego i pewnym strzałem prawą nogą nie dał szans Buchalikowi. Starta bramki nie podcięła krakowianom skrzydeł. W 72. minucie przed doskonałą szansą na wyrównanie stanął Semir Stilić. Bośniak miał przed sobą pustą bramkę i trzech obrońców Legii, ale jego strzał w ostatnim momencie zatrzymał Igor Lewczuk, a futbolówka ostatecznie odbiła się od słupka.

W kolejnym spotkaniu podopieczni Henninga Berga zmierzą się w Lechią w Gdańsku, a drużyna Kazimierza Moskala powalczy o jak najlepszą pozycję ze Śląskiem Wrocław w Krakowie.

Legia Warszawa – Wisła Kraków 1:0 (0:0)

Bramka: 60’Jakub Rzeźniczak

Legia Warszawa: Dusan Kuciak, Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak,Igor Lewczuk, Tomasz Brzyski, Dominik Furman (Dossa Junior 87.), Tomasz Jodłowiec,Michał  Żyro, Ondrej Duda (Helio Pinto 65.),Michał Kucharczyk, Marek Saganowski

Wisła Kraków: Michał Buchalik, Maciej Sadlok (Jean Barrientos 79.), Guzmics,Arkadiusz Głowacki,Łukasz Burliga, Dariusz Dudka, Maciej Jankowski,Rafał Boguski (Wilde Donald Guerrier 64.),Semir Stilić, Boban Jović (Łukasz Garguła 84.), Paweł Brożek