/Liga Mistrzów, wtorek

Liga Mistrzów, wtorek

Juventus Turyn – Borussia Dortmund

Pierwszy gol dla Juventusu padł w 13 minucie. Tevez wykorzystał błąd Weidenfellera, który piłkę po strzale Moraty odbił wprost pod nogi argentyńskiego snajpera, a ten wykorzystał sytuację. Pięć minut później Borussia doprowadziła do wyrównania. Tym razem błąd popełnił Chiellini – zawodnik turyńskiego zespołu potknął się a piłkę przejął Reus, który strzelił gola na 1-1. W 32 minucie boisko opuścił Łukasz Piszczek po ostrym faulu Pogby. W 43 minucie Juventus zdobył bramkę „do szatni”, tym razem Morata bez większych problemów pokonał bramkarza gości. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie.

Juventus Turyn – Borussia Dortmund 2:1 (2:1)

Bramki: Carlos Tevez (13), Alvaro Morata (43) – Marco Reus (18)

Juventus Turyn: Gianluigi Buffon – Stephan Lichsteiner, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Patrice Evra – Claudio Marchisio, Andrea Pirlo (Roberto Pereyra, 37.), Paul Pogba, Arturo Vidal (Simone Padoin 86.) – Alvaro Morata, Carlos Tevez (Kingsley Coman, 90.)

Borussia Dortmund: Roman Weidenfeller – Łukasz Piszczek (Matthias Ginter 32.), Sokratis Papastathopoulos (Oliver Kirch 46.), Mats Hummels, Marcel Schmelzer – Ilkay Guendogan, Nuri Sahin, Pierre-Emerick Aubameyang, Henrich Mchitarjan, Marco Reus – Ciro Immobile (Jakub Błaszczykowski 75.)

Manchester City – Barcelona

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, ale to Barcelona jako pierwsza zdobyła bramkę. W 16 minucie spotkania do siatki trafił Suarez, który uderzeniem w długi róg pokonał Harta. Drugi gol padł piętnaście minut później. Po wspaniałej akcji Messiego i Alby piłka dotarła do Suareza, który z zimną krwią drugi raz pokonał bramkarza gości. Manchester City zdążył w 69 minucie strzelić jedną bramkę – dokonał tego Aguero, który pięknym strzałem pod porzeczkę pokonał bramkarza gości. Trzy punkty jadą do Barcelony.

Manchester City – FC Barcelona 1:2 (0:2)

Bramki: Sergio Aguero (69) – Luis Suarez (16, 30)

Czerwona kartka: Gael Clichy (druga żółta)

Manchester City: Joe Hart – Pablo Zabaleta, Vincent Kompany, Martin Demichelis, Gael Clichy – Samir Nasri (Fernandinho, 62.), Fernando, James Milner David Silva (Bacary Sagna 78.) – Sergio Aguero, Edin Dzeko (Wilfried Bony 68.)

FC Barcelona: Marc Andre ter Stegen – Daniel Alves (Adriano 75.), Gerard Pique, Javier Mascherano, Jordi Alba – Ivan Rakitić (Jeremy Mathieu 71.), Sergio Busquets – Andres Iniesta – Lionel Messi, Luis Suarez, Neymar (Pedro Rodriguez 80.)

Co lubię? Liverpool, ranne wstawanie (czasami), podróże po Europie, hokej; czego nie lubię? Manchesteru United, marchewki, rozpakowywania walizki.