/Środa z Ligą Mistrzów
Gol Roberta Lewandowskiego Roma Bayern

Środa z Ligą Mistrzów

Bardzo dużo emocji zafundowali swoim kibicom piłkarze Chelsea Londyn, którzy zremisowali z Paris Saint Germain 2:2 i tym samym odpadli z rozgrywek. W drugim środowym meczu Bayern pokonał Szachtar Donieck aż 7:0. Na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski.

Bayern Monachium – Szachtar Donieck 7:0

Już od 3 minuty monachijczycy grali w przewadze. Kontrowersyjną decyzję podjął sędzia, wyrzucając z boiska Kuczera za faul na Goetze. Ukrainiec ewidentnie dopuścił się przewinienia, ale nie był to raczej faul na kartkę czerwoną. Rzutu karnego nie zmarnował Thomas Mueller.  W 8. minucie asystę mógł zaliczyć Lewandowski, lecz Robben minimalnie przestrzelił. Chwilę później piłka po strzale Polaka zatrzymała się na poprzeczce.  W 34. minucie Boateng z bliskiej odległości dobił  uderzenie Lewandowskiego  i wpisał się na listę strzelców. Po przerwie kolejne gole dla Bayernu zdobywali: Ribery,  Mueller, Badstuber, Lewandowski oraz Goetze.

Pierwszy mecz: 0:0, awans: Bayern Monachium

Chelsea Londyn – Paris Saint Germain 2:2

Do pierwszego spięcia doszło w 31. minucie. Ibrahimović  ostrym wślizgiem sfaulował Oscara, arbiter bez wahania pokazał czerwoną kartkę.  W 43. minucie sędzia Kuupers pomylił się na korzyść paryżan – nie podyktował rzutu karnego. W 58. minucie Cavani minął Courtoisa, ale uderzył w słupek. W 80. minucie po dośrodkowaniu z kornera w podbramkowym zamieszaniu Cahill mocnym uderzeniem otworzył wynik. Kilka minut później z rzutu rożnego perfekcyjnie głową przymierzył David Luis, były gracz Chelsea. W dogrywce, w  95. minucie Silva dotknął piłkę ręką, arbiter wskazał na wapno, które pewnie wykorzystał Hazard.  W 113. minucie belgijski bramkarz  wybronił „główkę” Silvy, jednak chwilę później Brazylijczyk  wygrał pojedynek główkowy i posłał piłkę do siatki!

Pierwszy mecz: 1:1, awans: Paris Saint-Germain.