/Wtorek z Ligą Mistrzów
Super Puchar dla Realu Madryt

Wtorek z Ligą Mistrzów

Znamy pierwszych ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów. Real Madryt i FC Porto awansowały do kolejnej fazy rozgrywek.

Schalke 04 wygrało z Realem 4:3 i do ostatniej minuty napędziło stracha obrońcom mistrzowskiego tytułu. Bez najmniejszego trudu do najlepszej ósemki awansowało FC Porto.

Real Madryt – Schalke 04 (3:4)

W 20. minucie piłka po podaniu Barnetty’ego trafiła pod nogi Fuchsa, który mocnym uderzeniem pokonał Ikera Casillasa. Real odpowiedział bardzo szybko.  Cristiano Ronaldo precyzyjną „główką” nie dał szans bramkarzowi Schalke. W 40. minucie Schalke ponownie wyszło na prowadzenie.  Tuż przed przerwą wyrównał Ronaldo. Na uwagę w spotkaniu zasłużyła bramka młodego Leroy’a Sane’a. Młodzieżowy reprezentant Niemiec przymierzył dokładnie, Casillas nie próbował nawet interweniować. W końcówce spotkania  Huntelaar wykorzystał sytuację sam na sam z Casillasem i pod poprzeczkę pokonał golkipera Królewskich.

Pierwszy mecz: 2:0, awans: Real Madryt

FC Porto – FC Basel 4:0

FC Porto wyszło na prowadzenie jeszcze przed upływem kwadransa. Brahimi idealnie przymierzył z 18 metrów i niemal w samo okienko, a pokonał bramkarza SzwajcarówW drugiej połowie fenomenalnego gola z 30 metrów z rzutu wolnego zdobył Casemiro. Wynik ustalił napastnik Aboubakar.

Pierwszy mecz: 1:1, awans: Porto