/Euro 2016: Niemcy wygrywają grupę C!

Euro 2016: Niemcy wygrywają grupę C!

Reprezentacja Niemiec przypieczętowała awans do 1/8 finału zwycięstwem 1:0 nad Irlandią Północną i dzięki temu zajęła pierwsze miejsce w grupie C, w której uzbierała siedem punktów. Jedynego gola strzelił w 30 minucie Mario Gomez.

Niemcy nie zamierzali się oglądać na drugi mecz grupowy i już w siódmej minucie Muller mógł otworzyć wynik, ale lepszy okazał się bramkarz. Chwilę później 100% sytuację zmarnował Mario Goetze, a powoli bohaterem Irlandii stawał się golkiper, McGovern.

Bardzo aktywny był Thomas Muller, który raz za razem zagrażał bramce Irlandii, ale albo nie trafiał w światło, albo też nie potrafił pokonać golkipera. Nieco później napastnik trafił w słupek.

Gol w końcu przyszedł w 30 minucie, gdy Muller wdarł się w pole karne i zamiast strzelać, wycofał futbolówkę do Mario Gomeza, a ten bez problemu otworzył wynik spotkania.

Przed przerwą jeszcze raz dał o sobie znać Muller, gdy w 35 minucie obił poprzeczkę. Nie zmieniło to faktu, że do przerwy więcej goli nie ujrzeliśmy i Niemcy prowadzili skromnie 1:0.

McGovern uwijał się jak w ukropie i w pierwszym kwadransie wybronił dwie doskonałe okazje Niemców. Nieco później golkiper Irlandii wprawdzie wybronił nieco niefortunnie do boku, ale dobitka Mario Gomeza nie znalazła drogi do siatki.

Ostatecznie Niemcy utrzymali minimalne zwycięstwo i przy wyniku Polaków, zajęli pierwsze miejsce w grupie.

Irlandia Północna – Niemcy 0:1 (0:1)
0:1 Mario Gomez 30′

Irlandia Północna: Michael McGovern – Aaron Hughes, Craig Cathcart, Gareth McAuley, Jonny Evans – Corry Evans (84′ Niall McGinn), Steven Davis, Oliver Norwood, Jamie Ward (70′ Josh Magennis) – Stuart Dallas, Conor Washington (59′ Kyle Lafferty).

Niemcy: Manuel Neuer – Joshua Kimmich, Mats Hummels, Jerome Boateng (76′ Benedikt Hoewedes), Jonas Hector – Sami Khedira (69′ Bastian Schweinsteiger), Toni Kroos – Thomas Mueller, Mesut Ozil, Mario Goetze (55′ Andre Schuerrle) – Mario Gomez.