/Adam Nawałka ogłosił powołania na mecze z Danią i Armenią

Adam Nawałka ogłosił powołania na mecze z Danią i Armenią

Selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka ogłosił listę powołanych zawodników na dwa najbliższe spotkania eliminacji Mistrzostw Świata Rosja 2018 przeciwko Danii i Armenii. W kadrze są powroty oraz spore niespodzianki.

Do kadry wracają Sławomir Peszko oraz Krzysztof Mączyński, którzy nie znaleźli się na wrześniowy mecz z Kazachstanem (2:2) rozegrany w Astanie. Nawałka dał również szansę Pawłowi Dawidowiczowi, który wywalczył miejsce w pierwszym składzie drużyny z 2. Bundesligi, VfL Bochum.

Pierwszy raz na zgrupowaniu zamelduje się Damian Dąbrowski. Można rzec, że w końcu pomocnikowi Cracovii dopisało szczęście i dołączy do reprezentacji bowiem popularny „Dąbro” jest od dłuższego czasu w kręgu zainteresowania selekcjonera ale powołanie na mecze rozegrane w tym roku uniemożliwiała kontuzja.

Opiekun kadry postanowił sprawdzić także czwartego bramkarza. Został nim golkiper Empoli Łukasz Skorupski, który w ostatnim czasie radzi obie wyśmienicie an włoskich boiskach.

Wśród powołanych nie znalazł się między innymi Bartosz Salamon, który w ostatnim spotkaniu z Kazachstanem zagrał 90 minut. Obrońca przestał grać w Cagliari. W ostatnich trzech kolejkach ani razu nie wszedł na boisko. Nawałka na razie nie będzie brał również pod uwagę Mariusza Stępińskiego. Napastnik występuje regularnie w FC Nantes, ale ma pomóc reprezentacji do lat 21, która przygotowuje się do młodzieżowych mistrzostw Europy, które w czerwcu odbędą się w Polsce.

Reprezentacja Polski rozegra oba spotkania eliminacji MŚ na Stadionie Narodowym w Warszawie. Z Danią zmierzy się 8 października, natomiast z Armenią zagra trzy dni później.

po

Krakowianka z wyboru. W derbach stolicy Małopolski kibicuje północnej stronie Błoń. Lubi podróżować po Polsce, zwykle "przypadkowo" natrafiając na spotkania Ekstraklasy lub polskiej reprezentacji. Zwykle można ją spotkać z aparatem. Pasjonatka oceanografii.