/Awans Polaków na Euro 2016!

Awans Polaków na Euro 2016!

Reprezentacja Polski awansowała bezpośrednio na Euro 2016, które odbędzie się we Francji. Podopieczni selekcjonoera Adama Nawałki wygrali z Irlandią 2:1 po brakach Grzegorza Krychowiaka i Roberta Lewandowskiego.

Adam Nawałka w ostatnim meczu eliminacyjnym nie mógł skorzystać z usług Rybusa, Jodłowca i Milika. Cała trójka doznała kontuzji w meczu ze Szkocją.

Zarówno jedna, jak i druga drużyna chciała szybko strzelić bramkę. Ta sztuka udała się polskim zawodnikom w 13 minucie spotkania. Grzegorz Krychowiak pokonał irlandzkiego bramkarza po kapitalnym uderzeniu sprzed pola karnego. Kilka minut później goście zdołali wyrównać. Błąd Pazdana kosztował Polaków utratę bramki. Obrońca Legii Warszawa zbyt wysoko uniósł nogę faulując jednego z zawodników Irlandii. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski, który otrzymał idealne podanie od Kamila Grosickiego.

W drugiej połowie jedna i druga drużyna miała swoje szanse na zdobycie kolejnych bramek.

Ostatni kwadrans meczu to zdecydowana przewaga rywali Polaków. Łukasz Fabiański w 81. minucie na linii zatrzymał strzał głową Johna O’Shea. Bramkarz reprezentacji popisał się jeszcze kilkoma świetnymi interwencjami i z awansu mogli cieszyć się nasi zawodnicy.

Polska – Irlandia 2:1 (2:1)

1:0 – Grzegorz Krychowiak 13′
1:1 – Jonathan Walters 16′ (k)
2:1 – Robert Lewandowski 43′

Polska: Łukasz Fabiański – Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Jakub Wawrzyniak – Karol Linetty, Grzegorz Krychowiak, Paweł Olkowski (63′ Jakub Błaszczykowski) , Krzysztof Mączyński (77′ Łukasz Szukała), Kamil Grosicki (86′ Sławomir Peszko) – Robert Lewandowski

Irlandia: Darren Randolph – Seamus Colemanm, John O’Shea, Richard Keogh, Robbie Brady – James McClean (73′ Wes Hoolahan), James McCarthy, Glenn Whelan (58′ Aiden McGeady), Jeff Hendrick – Jonathan Walters, Shane Long (55′ Robbie Keane)

Żółte kartki: Glik, Peszko oraz O’Shea, Wheelan,
Czerwona kartka: O’ Shea (dwie żółte)