/Barca po raz kolejny najlepsza w Europie

Barca po raz kolejny najlepsza w Europie

FC Barcelona potwierdziła swoją dominację na Starym Kontynencie, sięgając w Berlinie po triumf w Lidze Mistrzów. Drużyna Luisa Enrique udowodniła swoją wyższość nad włoskim rywalem, wygrywając w finale 3:1. Kropkę nad „i” postawił w doliczonym czasie gry Neymar.

Duma Katalonii nie mogła wyobrazić sobie lepszego początku tego spotkania. Już w czwartej minucie po efektownej akcji Messiego, Neymara i Iniesty na listę strzelców wpisał się Ivan Rakitić. Chorwat dopełnił tak naprawdę formalności, z bliskiej odległości kierując piłkę do siatki.

Stara Dama długo nie mogła otrząsnąć się po stracie gola, a w 14. minucie mogła przegrywać już 0:2. Juventus uratował wówczas swoją interwencją Gianluigi Buffon, przez co Katalończycy musieli obejść się smakiem kolejnego gola. Tylko skuteczna gra w defensywie spowodowała, że mistrzowie Włoch nie stracili w pierwszej połowie szans na zdobycie trofeum.

Wystarczyła jednak jedna znakomita akcja po przerwie, by Juventus doprowadził do wyrównania. Po efektownym podaniu Claudio Marchisio na listę strzelców wpisał się triumfator Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu – Alvaro Morata.

Bramka na 1:1 rozochociła Juventus, ale w kluczowym fragmencie meczu zdecydowanie lepsza okazała się Barcelona. Duma Katalonii wróciła na prowadzenie w 68. minucie, kiedy po kontrze i błysku Leo Messiego na listę strzelców wpisał się Luis Suarez.

Kropka nad „i” postawiona została natomiast przez Neymara. Brazylijczyk skierował piłkę do siatki już w 70. minucie, ale bramka nie została uznana, gdyż pomagał sobie ręką. Ostatecznie ustalił on wynik meczu w doliczonym czasie gry, kiedy wykończył kontrę swojego zespołu. Chwilę później, gdy wpadł w objęcia kolegów, wybrzmiał ostatni gwizdek sędziego.

Barca kończy tym samym pierwszy sezon pod wodzą Luisa Enrique z trzema trofeami. Wcześniej wygrała już Puchar Króla i mistrzostwo Hiszpanii.

Juventus FC – FC Barcelona 1:3 (0:1)
0:1 Rakitić 4′
1:1 Morata 55′
1:2 Suarez 68′
1:3 Neymar 90+7′