/Da Vinciego rodacy lepsi niż Polacy

Da Vinciego rodacy lepsi niż Polacy

Młodzieżowa reprezentacja Polski do lat 21 uległa 1:2 Włochom na Stadionie Miejskim w Krakowie. Podopieczni Marcina Dorny schodzili z placu gry na tarczy po raz pierwszy od listopada 2015 roku, gdy Polaków pokonała reprezentacja Ukrainy do lat 20. W swoim setnym meczu w roli opiekuna drużyny młodzieżowej Dorna zaliczył 26 porażkę.

Z dużymi nadziejami do swojego czwartkowego starcia przystępowały obie ekipy. O ile w szeregach gospodarzy zabrakło tylko Jarosława Jacha, to ekipa z Półwyspu Apenińskiego musiała sobie radzić bez: Mattii Caldary, Federico Bernardeschiego, czy Andrei Petagni.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji widoczna była poukładana gra Włochów, którzy na dużym spokoju konstruowali swoje akcje, będąc zespołem aktywniejszym w ofensywie od Biało-czerwonych. Następstwem takiego stanu rzeczy był gol strzelony przez Lorenzo Pellegriniego, który wykorzystał podanie głową od Domenico Berardiego.

Jednak jeszcze przed przerwą podopieczni Marcina Dorny zdołali doprowadzić do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Dawid Kownacki, który w świetnym styku sfinalizował dwójkową akcję z Bartoszem Kapustką. Tym samym napastnik Lecha Poznań potwierdzi swoją skuteczną postawę w 2017 roku.

Tymczasem po zaledwie pięciu minutach gry w drugiej odsłonie bramkę na 2:1 dla zespołu dowodzonego Luigiego Di Biagio zdobył Marco Benassi. Zawodnik broniący barw FC Torino zdecydował się na mocne uderzenie z dystansu i do kapitulacji został zmuszony Jakub Wrąbel.

Na jednym trafieniu w drugiej części gry włoski zespół nie chciał poprzestać. Szczególnie że bardzo dobre zawody rozgrywali wymienieni już Berardi oraz Pellegrini. Po ponad godzinie gry okazję na podwyższenie prowadzenia miał natomiast Alberto Cerri z Pescary Calcio, który wykonywał rzut karny za faul Tomasza Kędziory, ale trafił w słupek, więc wynik nie uległ zmianie.

Ostatecznie seria trzech spotkań Włoch bez zwycięstwa dobiegła końca. Z kolei polski team zakończył serię trzech wygranych spotkań z rzędu.

Polska – Włochy 1:2 (1:1)
0:1 Pellegrini 29′
1:1 Kownacki 42′
1:2 Benassi 50′

Żółte kartki:

Polska: Kędziora 63′
Włochy: Birraschi 72′, Mandragora 72′

Polska: Wrąbel – Kędziora, Bednarek, Dawidowicz, Jaroszyński – Kubicki (52. Frankowski), Murawski – Kownacki (68′ Buksa), Lipski (81′ Niezgoda), Kapustka’ Stępiński (81′ Piątek)

Włochy: Gollini – Calabria (61′ Mandragora), Ferrari, Biraschi, Barreca (73′ Masina), Benassi, Cataldi (61′ Locatelli), Pellegrini (85′ Grassi), Berardi (61′ Ricci), Cerri (73′ Favilli), Chiesa (46′ Di Francesco).

Sędzia główny: Markus Hameter (Austria)

Krakowianka z wyboru. W derbach stolicy Małopolski kibicuje północnej stronie Błoń. Lubi podróżować po Polsce, zwykle "przypadkowo" natrafiając na spotkania Ekstraklasy lub polskiej reprezentacji. Zwykle można ją spotkać z aparatem. Pasjonatka oceanografii.