/Ruch Chorzów wraca do gry

Ruch Chorzów wraca do gry

W ostatnim spotkaniu 3. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Ruch Chorzów pokonał w Kielcach miejscową Koronę 2:1. Mimo szybkiej bramki zdobytej przez gospodarzy, trzy punkty z Kielc wywieźli „Niebiescy” dzięki golom Visnakovsa i Stępińskiego.  Bramkę dla Korony strzelił Paweł Sobolewski.

Faworytem poniedziałkowego spotkania byli gospodarze, którzy w pierwszych dwóch kolejkach zdobyli komplet punktów. Ruch był dodatkowo osłabiony nieobecnością Michała Efira. Napastnik z powodu drobnego urazu znalazł się poza kadrą. Od pierwszych minut przeważała Korona, co udokumentowała już w 7. minucie, kiedy otwierającą wynik bramkę zdobył Paweł Sobolewski. Do skrzydłowego trafiła piłka wybijana z rzutu rożnego, a ten szybkim strzałem zaskoczył stojącego między słupkami Putnockiego. W 34. minucie chorzowianie wykorzystali nieuwagę obrońców Korony i doprowadzili do wyrównania. Patryk Lipski podał piłkę do Eduardsa Visnakovsa a Łotysz zdecydował się na strzał w długi róg. Dariusz Trela nie miał szans na obronę, choć piłka wpadając do siatki dotknęła jego dłoni.

Po przerwie lepsi było podopieczni Waldemara Fornalika. Na 2:1 dla przyjezdnych trafił Mateusz Stępiński, który na murawie pojawił się dopiero w 67. minucie. Młody napastnik otrzymał w polu karnym futbolówkę od Rafała Grodzickiego i pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z broniącym dostępu do bramki Trelą. Mimo pozycji spalonej arbiter spotkania, Bartosz Frankowski,  uznał bramkę co zapewniło Ruchowi trzy punkty.

W 4. kolejce Korona Kielce zmierzy się z mistrzem Polski w Poznaniu a drużyna Waldemara Fornalika podejmie przy Cichej Podbeskidzie Bielsko Biała. Dzięki wygranej chorzowianie awansowali z jedenastego na czwarte miejsce w ligowej tabeli. „Złocisto-krwiści” dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu są oczko wyżej.

Korona Kielce – Ruch Chorzów 1:2 (1:1)

Bramki: 7’Sobolewski 34’Visnakovs 80’Stępiński

Korona Kielce: Dariusz Trela – Vladislavs Gabovs, Piotr Malarczyk, Radek Dejmek, Kamil Sylwestrzak – Paweł Sobolewski (59. Tomasz Zając), Aleksandrs Fertovs, Vlastimir Jovanovic, Marcin Cebula (82. Łukasz Sierpina), Serhij Pyłypczuk – Michał Przybyła (73. Przemysław Trytko).

Ruch Chorzów: Matus Putnocky – Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Michał Koj, Paweł Oleksy – Rołand Gigołajew, Łukasz Surma, Maciej Urbańczyk, Patryk Lipski (74. Maciej Iwański), Marek Zieńczuk (67. Mateusz Stępiński) – Eduards Visniakovs (90+3. Marek Szyndrowski).