/Selekcjoner Nawałka przed meczem z Rumunią

Selekcjoner Nawałka przed meczem z Rumunią

Już jutro reprezentacja Polski rozegra kolejne spotkanie eliminacyjne do Mistrzostw Świata 2018, które odbędą się w Rosji. Rywalem Biało-Czerwonych – Rumunia.

O przygotowaniach

Widać, że wróciliśmy na odpowiednie tory pod względem mentalnym. Na sesjach treningowych widać było, że jest koncentracja i jestem spokojny, że zawodnicy rozegrają jeden z najlepszych meczów. Ale zawsze jest tak, że boisko to zweryfikuje. Mogę zadeklarować, że zrobimy wszystko, żeby wynik zakończył się po naszej myśli.

O Rumunii

Rumunia to bardzo trudny przeciwnik. Bardzo cenimy ten zespół. Mają bardzo dobrego selekcjonera, który pracuje bardzo intensywnie, jeśli chodzi o organizację gry. W meczach eliminacyjnych jest duża poprawa co do tego elementu. Spodziewamy się bardzo trudnego meczu, ale przyjechaliśmy tutaj, żeby walczyć o trzy punkty. Jestem przekonany, że piłkarze zrobią wszystko, aby tak się stało. Myślę, że ten mecz będzie atrakcyjny dla kibiców i dziennikarzy.

O samym spotkaniu

Ważna będzie chłodna głowa. W każdym elemencie trzeba wspiąć się na wyżyny, jeśli chce się wygrać spotkanie. Musimy tak do tego starcia podchodzić, ponieważ wszyscy jesteśmy przekonani, że Rumunia to bardzo trudny zespół, który zagra znakomite spotkanie zarówno pod względem wyszkolenia technicznego, jak i również pod względem elementów taktyki.

Kibol Kolejorza. Nie boi się tak o sobie mówić - z wykształcenia jest filologiem polskim, więc wie, co słowo "kibol" oznacza w gwarze wielkopolskiej. Na międzynarodowej arenie od ponad 10 lat dopinguje Borussię Dortmund oraz Chelsea Londyn. W wolnych chwilach biega i jeździ na rowerze.