/Śląsk w 2 rundzie Ligi Europejskiej

Śląsk w 2 rundzie Ligi Europejskiej

Śląsk Wrocław potwierdził swoją wyższość nad słoweńskim NK Celje. W rewanżowym spotkaniu I rundy eliminacyjnej Ligi Europy, podopieczni Tadeusza Pawłowskiego wygrali 3:1 i awansowali do kolejnej rundy.

Od pierwszego gwizdka sędziego Anatola Zabczenki to Śląsk częściej utrzymywał się przy piłce. Już w 5. minucie spotkania dobrą sytuację zmarnował Tomasz Hołota. Piłka po jego uderzeniu głową otarła się o zawodnika gości i wyszła na rzut rożny. Po 11 minutach boisko zmuszony był opuścić Flavio Paixao, który doznał urazu w jednym ze starć z przeciwnikami. Miejsce Portugalczyka zajął Ostrowski.

Po pół godzinie gry Śląsk zmarnował kolejną dobrą okazję. Ostrowski zagrał dokładnie w pole karne Celje, gdzie stał Kiełb, który jednak nie trafił w światło bramki. W końcówce pierwszej części spotkania sporo szczęścia mieli piłkarze Śląska. Po zagraniu Sunny’ego najpierw skiksował Miskić, a następnie niecelnie strzelił Vidmajer.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków polskiego zespołu. 120 sekund od wznowienia gry piłkę od Picha otrzymał Ostrowski i strzałem z 16 metrów pokonał bramkarza gości.

Blisko wyrównania był w 55. minucie Sunny Omirege, który przelobował Pawełka, ale interwencja Mariusza Pawelca uratowała wrocławian przed stratą gola. Gracze Tadeusza Pawłowskiego odpowiedzieli niemal natychmiastowo. Najpierw minimalnie chybił Hołota, następnie Kiełb strzelał na bramkę Słoweńców. Polskiemu zawodnikowi udało się pokonać Kotnika. Po niespełna godzinie gry na Stadionie Miejskim we Wrocławiu było 2:0.

Sytuacja na boisku nie zmieniała się dość długo. Dopiero w 79. minucie kontaktowego gola dla Celje zdobył Ivan Firer, który na raty pokonał golkipera dolnośląskiej ekipy. Chwilę później prowadzenie mógł powiększyć Michał Bartkowiak, ale futbolówka po jego strzale trafiła w słupek. W końcówce spotkania wynik ustalił Kiełb, który po raz drugi pokonał bramkarza gości.

W kolejnej rundzie wrocławianie zmierzą się z IFK Goeteborg. Szwedzki zespół jest aktualnie liderem tabeli rozgrywek Allsvenskan.

Śląsk Wrocław – NK Celje 3:1 (0:0)
1:0 Ostrowski 46′